ماهده

مونث ماهد، گستراننده، یکی از نام‌های خداوند

جنسیت اسم ماهده

دختر

ماهده به انگلیسی

mahede

تعداد ماهده ها در ایران

1,545

تلفظ ماهده به فارسی

ماهِده

ریشه اسم ماهده

عربی

تلفظ ماهده به انگلیسی

/māhede/

رنگ اسم ماهده

بنفش

ابجد اسم ماهده

55

ابجد وسیط اسم ماهده

19

ابجد صغیر اسم ماهده

19

درباره نام ماهده

ماهده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماهده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماهده، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,545 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماهده

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ماهده و معنی اسم ماهده

ریشه اسم ماهده

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماهده عربی می باشد و تلفظ ماهده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماهِده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māhede/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماهده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماهده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماهده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث ماهد
ماهد: گستراننده، یکی از نام‌های خداوند

معنی اسم ماهده در ثبت احوال

(مؤنث ماهِد)، ماهِد.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماهده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماهده عدد " 55 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماهده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماهده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماهده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماهده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرچم کاوه که به درفش کاویانی معروف است

حمد، ستايش

آشکار، روشن، آشکار کننده

غنيمت گرفته و بهره‌مند

زیباروی، خوش صدا، نام پرنده‌ای

مسرور، شاد و بانشاط

ترکیب دو اسم علی و ماهان (شریف و زیبا چون ماه)

ترکیب دو اسم همت و الله (اراده و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید