ماهبد

نگهبان ماه

جنسیت اسم ماهبد

پسر

ماهبد به انگلیسی

mahbod

تعداد ماهبد ها در ایران

336

تلفظ ماهبد به فارسی

ماهبُد

ریشه اسم ماهبد

فارسی

تلفظ ماهبد به انگلیسی

/māhbod/

رنگ اسم ماهبد

قرمز

ابجد اسم ماهبد

52

ابجد وسیط اسم ماهبد

16

ابجد صغیر اسم ماهبد

16

درباره نام ماهبد

ماهبد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماهبد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماهبد که در انگلیسی به صورت mahbod نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 336 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماهبد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ماهبد و معنی اسم ماهبد

ریشه اسم ماهبد

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماهبد فارسی می باشد و تلفظ ماهبد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماهبُد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māhbod/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماهبد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماهبد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماهبد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نگهبان ماه، خوش سیما، نامِ ابن بدخشان، یا سلمان فارسی بوده قبل از قبول اسلام

معنی اسم ماهبد در ثبت احوال

(ماه + بد/-bod/ (پسوند محافظ يا مسئول)) ۱- نگهبان ماه؛ ۲- (به مجاز) خوش سيما؛ ۳- (اَعلام) نامِ ابن بدخشان، يا سلمان فارسي بوده قبل از قبول اسلام.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماهبد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماهبد عدد " 52 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماهبد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماهبد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماهبد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماهبد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای ناز، زیبا و شکوهمند

ترکیبی از دو اسم علی و حسین ( بلندقدر و زیبا )

منسوب به سال، سالانه

ترکیب دو اسم محمد و راستین (ستوده و راستی)

داستان پرداز، قصه گو

نگهبان اتش

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

خوشنودی و رضایت مندی جاودان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید