ماهانا

منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

جنسیت اسم ماهانا

دختر

ماهانا به انگلیسی

mahana

تعداد ماهانا ها در ایران

1,520

تلفظ ماهانا به فارسی

ماهانا

ریشه اسم ماهانا

فارسی

تلفظ ماهانا به انگلیسی

/māhānā/

رنگ اسم ماهانا

نارنجی

ابجد اسم ماهانا

98

ابجد وسیط اسم ماهانا

14

ابجد صغیر اسم ماهانا

17

درباره نام ماهانا

ماهانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماهانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماهانا که در انگلیسی به صورت mahana نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,520 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماهانا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ماهانا و معنی اسم ماهانا

ریشه اسم ماهانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماهانا فارسی می باشد و تلفظ ماهانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماهانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māhānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماهانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماهانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماهانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به ماهان
ماهان: منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

معنی اسم ماهانا در ثبت احوال

(ماهان+ ا (پسوند نسبت)) منسوب به ماهان

حروف ابجد و طالع بینی نام ماهانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماهانا عدد " 98 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماهانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماهانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماهانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماهانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زربافت، نثار كننده زر و سكه‌ ی طلا

زندگی

ایستاده، قدرتمند و با اراده، لقب امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

خوشی، آسایش، یکی از اسامی بهشت

خوشگل و نیک منظر

دخترِ شاهزاده، (مجاز) دخترِ بلند مرتبه و عالی مقام

ترکیب دو اسم امیر و رضا (پادشاه و خشنود)

نیکو، شایسته، خوب روی، زن زیبا، عاقبت نیکو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید