مانیا

خانه، سرای، برابر با واژه‌ی مان به معنی خانه و مسکن

جنسیت اسم مانیا

دختر

مانیا به انگلیسی

maniya

تعداد مانیا ها در ایران

44,046

تلفظ مانیا به فارسی

مانيا

ریشه اسم مانیا

یونانی

تلفظ مانیا به انگلیسی

/māniyā/

رنگ اسم مانیا

آبی

ابجد اسم مانیا

102

ابجد وسیط اسم مانیا

18

ابجد صغیر اسم مانیا

12

درباره نام مانیا

مانیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مانیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مانیا، به خاطر ریشه یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 44,046 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مانیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مانیا و معنی اسم مانیا

ریشه اسم مانیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مانیا یونانی می باشد و تلفظ مانیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مانيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māniyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مانیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مانیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مانیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مانیا در لغت‌نامه دهخدا :
نوعی از جنون است که صاحبش را خصلت درندگان باشد، اکثر غضبناک بودن و قصد ایذای مردم نمودن خاصیت او بود. قسمی از جنون و دیوانگی. جنون در یک امر بخصوص. دیوانگی در امری خاص. وسواس.

معنی اسم مانیا در فرهنگ فارسی :
دیوانگی جنون

دیوانگی، جنون، شیدایی، عشق شدید، شوق مفرط، شیفتگی

معنی اسم مانیا در ثبت احوال

۱- (در پارسي باستان) خانه، سراي؛ ۲- (در پهلوي) برابر با واژه‌ي مان به معني خانه و مسكن؛ ۳- (در یونانی، mania) شیدایی، عشقِ شدید، شوقِ مفرط، شیفتگی؛ ۴- (اَعلام) ۱) نام زن زِنيس حاكم ولايت اِالي جزو ايالات تحت فرماندهي فرناباذ [سردار بزرگ ايران در زمان اردشير دوم هخامنشي] ؛ ۲) مانیا اسکو دوسکا معروف به ماری کوری، فیزیک دان شهیر فرانسوی.

حروف ابجد و طالع بینی نام مانیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مانیا عدد " 102 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مانیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مانیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مانیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مانیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بامداد، سپیده دم، روز

غلام، بنده

چادر و جامه درشت بافت، نوعی گوزن

زن گندمگون لب

نور ِچشم، (به مجاز) عزيز و گرامی

باد خنک و لطیفی که از جانب شمال شرقی می‌وزد، نام نوایی در موسیقی

آسمان

ترکیب دو اسم محمد و سلمان (ستوده و بدون عیب)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران