مانترا

کلام مقدس، سخن ایزدی

جنسیت اسم مانترا

دختر

مانترا به انگلیسی

mantara

تعداد مانترا ها در ایران

903

تلفظ مانترا به فارسی

مانترا

ریشه اسم مانترا

اوستایی

تلفظ مانترا به انگلیسی

/māntarā/

رنگ اسم مانترا

سبز

ابجد اسم مانترا

692

ابجد وسیط اسم مانترا

20

ابجد صغیر اسم مانترا

17

درباره نام مانترا

مانترا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مانترا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مانترا، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 903 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مانترا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم مانترا و معنی اسم مانترا

ریشه اسم مانترا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مانترا اوستایی می باشد و تلفظ مانترا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مانترا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māntarā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مانترا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مانترا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مانترا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مانترا در واژه نامه آزاد:
ذکر خداوندی، سجاوند اهورائی، آرامش یافتن

معنی اسم مانترا در ثبت احوال

گفتار وَرجاوند اهورایی، کلام مقدّس سخن ایزدی.

حروف ابجد و طالع بینی نام مانترا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مانترا عدد " 692 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مانترا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مانترا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مانترا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مانترا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و آرش (ستوده و درخشنده)

ترکیب دو اسم محمد و صدیق (ستوده و راستگو)

حمد و ستایش خداوند

دارای گل های بسیار

خوشبختی، سعادت، در باور مردم آنچه باعث خوشبختی شود، بخت

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی

سرور بانوان، بزرگ زنان

درخشان، نورانی، باهوش، سفید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید