مامک

مادر، خطاب محبت آمیز به فرزند دختر

جنسیت اسم مامک

دختر

مامک به انگلیسی

mamak

تعداد مامک ها در ایران

882

تلفظ مامک به فارسی

مامَک

ریشه اسم مامک

فارسی

تلفظ مامک به انگلیسی

/māmak/

رنگ اسم مامک

نارنجی

ابجد اسم مامک

101

ابجد وسیط اسم مامک

17

ابجد صغیر اسم مامک

11

درباره نام مامک

مامک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مامک دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مامک که در انگلیسی به صورت mamak نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 882 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مامک

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مامک و معنی اسم مامک

ریشه اسم مامک

همانطور که گفتیم ریشه اسم مامک فارسی می باشد و تلفظ مامک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مامَک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māmak/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مامک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مامک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مامک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مامک در فرهنگ فارسی عمید:
۱. مادر
۲. پیرزن


معنی اسم مامک در ثبت احوال

(مام= مادر+ ك/ ak -/ (پسوند تحبيب))، ۱- (در قديم) مادر؛ ۲- خطاب محبت آميز به فرزند دختر؛ ۳- زن پير؛ ۴- مادرك (مهربان).

حروف ابجد و طالع بینی نام مامک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مامک عدد " 101 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مامک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مامک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مامک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مامک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خشنودی، بهشت، نگهبان بهشت

آفتاب ،خورشید

وعده خدا، سوگند خدا، دختری که مانند گل انار لطیف است

زيبا و لطیف

انعکاس صوت

صبرکننده، شکیبا

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

نام گياهي كه خاصيت دارويي دارد، نام جوانی که در شب اول ازدواجش در رکاب رسول (ص) جنگید و به شهادت رسید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید