مالک

آن که دارنده و صاحب اختیار چیزی یا کسی باشد

جنسیت اسم مالک

پسر

مالک به انگلیسی

malek

تعداد مالک ها در ایران

49,587

تلفظ مالک به فارسی

مالِک

ریشه اسم مالک

عربی

تلفظ مالک به انگلیسی

/mālek/

رنگ اسم مالک

قرمز

ابجد اسم مالک

91

ابجد وسیط اسم مالک

19

ابجد صغیر اسم مالک

10

درباره نام مالک

مالک یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مالک را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مالک، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 49,587 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مالک

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مالک و معنی اسم مالک

ریشه اسم مالک

همانطور که گفتیم ریشه اسم مالک عربی می باشد و تلفظ مالک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مالِک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mālek/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مالک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مالک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مالک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مالک در فرهنگ فارسی عمید :
۱. کسی که صاحب چیزی باشد و می‌تواند در آن تصرف کند.
۲. کسی که دارای زمین کشاورزی، کارگر و رعیت بسیار است؛ ارباب.
۳. از نام‌های خداو ند.
۴. [قدیمی] نگهبان جهنم؛ مالک دوزخ.
۵. [قدیمی] عزرائیل؛ ملک‌الموت.

معنی اسم مالک در لغت نامه دخدا :
کسی که دارای چیزی باشد و بتواند در آن تصرف کند. خداوند و صاحب و متصرف و دارنده. خداوند. رب. دارا. دارنده. ج، مالکین. ج، مُلاّک، مُلَّک : هر بنده ای از بندگان که در بندگی من است... در وقت گویایی من به این قسم یا مالک آن خواهم شد بعد از این همه آزادند در راه خدا.

معنی اسم مالک در ثبت احوال

1- آن كه صاحب مِلك يا املاكي است؛ 2- آن كه دارنده و صاحب اختيار چيزي يا كسي باشد؛ 3- از نام‌ها و صفات خداوند؛ 4- (در اديان) ملك الموت گيرنده‌ي جان؛ 5- (اَعلام) 1) مالكِ اشتر: [قرن اول هجری] صحابی پیامبر اسلام(ص) و سرد ار حضرت علي(ع) در جنگهای جمل و صفین.
در هنگام عزیمت به مصر به عنوان والی آن سرزمین، به دست مخالفان مسموم شد؛ 2) مالک ابن انس: [93-179 قمری] فقیه مسلمان از مردم مدینه، بنیانگذار مذهب مالکی، مذهب‌های اهل سنت، مؤلف کتاب اَلموَطا، که اساس مذهب مالکی است.
3) مالک اب ن عوف: [قرن اول هجری] از صحابه‌ي پیامبر اسلام (ص)، که در جنگ‌هاي شام کشته شد؛ 4) مالک دینار: (= مالک ابن دینار) [قرن 2 هجری] از زاهدان معروف مسلمان در بصره که در پارسایی ضرب المثل شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام مالک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مالک عدد " 91 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مالک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مالک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مالک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مالک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

صاحب هستی و وجود

پناه دهنده، فریادرس، از نامهای خداوند

رنگ خوب، دارای رنگ نیکوتر

زنده باد، آفرین، زنده باشی

نام دیگر حضرتِ یونس (ع)

اسب تندرو و نیرومند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید