ماشاءالله

آنچه خداوند خواهد، هنگام تعجب و تحسین برای دفع چشم بد گفته می شود، چشمِ بد دور

جنسیت اسم ماشاءالله

پسر

ماشاءالله به انگلیسی

mashaallah

تعداد ماشاءالله ها در ایران

82,728

تلفظ ماشاءالله به فارسی

ماشاءالله

ریشه اسم ماشاءالله

عربی

تلفظ ماشاءالله به انگلیسی

/māšā’allāh/

رنگ اسم ماشاءالله

سبز

ابجد اسم ماشاءالله

408

ابجد وسیط اسم ماشاءالله

24

ابجد صغیر اسم ماشاءالله

21

درباره نام ماشاءالله

ماشاءالله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماشاءالله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماشاءالله که در انگلیسی به صورت mashaallah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 82,728 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماشاءالله

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ماشاءالله و معنی اسم ماشاءالله

ریشه اسم ماشاءالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماشاءالله عربی می باشد و تلفظ ماشاءالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماشاءالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māšā’allāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماشاءالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماشاءالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماشاءالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماشاءالله در فرهنگ فارسی معین:
۱ - آن چه خدا خواست . ۲ - در مورد تحسین و تعجب گفته می شود. ۳ - برای دفع چشم زخم گویند.


معنی اسم ماشاءالله در ثبت احوال

۱- (شبه جمله) آنچه خداوند بخواهد، (برگرفته از قرآن كريم) ۲- (به مجاز) هنگام تعجب و تحسين براي دفع چشم بد گفته مي‌شود، چشمِ بد دور؛ ۳- (اَعلام) ماشاءالله: [حدود ۲۰۰ هجری] دانشمند یهودی ایرانی، مؤلف کتابهایی در احکام نجوم، که به لاتینی ترجمه شده است و قدیمی‌تر ین کتاب موجود درباره‌ي قیمت کالاها به زبان عربی است.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماشاءالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماشاءالله عدد " 408 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماشاءالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماشاءالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماشاءالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماشاءالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم حیدر و علی (دلاور و بلندمرتبه)

خوشبخت و كامياب.

پارچه ابریشمی دارای نقش و نگار

با وقار، بردبار

یاد کننده، ستایش کننده حق، روضه خوان، شریف

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

آخرین مرحله سلوک در نزد بودا، انسان کامل

عطيه و بخشش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید