ماری

مریم

جنسیت اسم ماری

دختر

ماری به انگلیسی

mari

تعداد ماری ها در ایران

4,824

تلفظ ماری به فارسی

ماری

ریشه اسم ماری

فرانسوی

تلفظ ماری به انگلیسی

/māri/

رنگ اسم ماری

صورتی

ابجد اسم ماری

251

ابجد وسیط اسم ماری

23

ابجد صغیر اسم ماری

8

درباره نام ماری

ماری یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماری را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماری، به خاطر ریشه فرانسوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,824 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماری

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ماری و معنی اسم ماری

ریشه اسم ماری

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماری فرانسوی می باشد و تلفظ ماری در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماری " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māri/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماری بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماری در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماری در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گونه‌ی دیگری از مریم مادر حضرت عیسی مسیح(ع) که در زبان‌های اروپایی رایج است، نوعی گشتار آوا شناختی از مریم در زبان فرانسوی.
مریم: نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی(ع).

معنی اسم ماری در ثبت احوال

گونه‌ي ديگري از مريم ـ مادر حضرت عيسي مسيح(ع) ـ كه در زبان‌هاي اروپايي رايج است.
[ماري نوعي گشتار آوا شناختي از مريم در زبان فرانسوي است].

حروف ابجد و طالع بینی نام ماری

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماری عدد " 251 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماری گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماری چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماری

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماری

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به معنی شش میباشد که نام قبیله ای بوده است

جوانمرد، آدمی، انسان، منسوب به داریوش اوّل

دانا، در آیین زرتشتی به خدا اطلاق می گردد

فریبنده، بسيار زيبا، فریفته

سپاس و شكرگزاري

بشارت، خبر خوب

مبناها، پايه‌ها، (به مجاز) بزرگان، كارگزاران و كارگردانان حكومت

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید