ماریه

زن سفید و درخشان

جنسیت اسم ماریه

دختر

ماریه به انگلیسی

mariyeh

تعداد ماریه ها در ایران

31,905

تلفظ ماریه به فارسی

ماريه

ریشه اسم ماریه

عربی

تلفظ ماریه به انگلیسی

/māriye/

رنگ اسم ماریه

بنفش

ابجد اسم ماریه

256

ابجد وسیط اسم ماریه

28

ابجد صغیر اسم ماریه

13

درباره نام ماریه

ماریه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماریه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماریه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 31,905 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماریه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ماریه و معنی اسم ماریه

ریشه اسم ماریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماریه عربی می باشد و تلفظ ماریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماريه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māriye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماریه در لغت نامه دهخدا:
مونث ماری، زن سفیدرنگ درخشان و تابان بدن، مرغ سنگخوار تابان و نرم بدن.

معنی اسم ماریه در ثبت احوال

۱- زنِ سفيد و براق، بسيار درخشنده؛ ۲- (اَعلام) نام همسر قبطي پیامبر اسلام(ص) و مادر ابراهيم ابن محمّد پسر پیامبر اسلام(ص).

حروف ابجد و طالع بینی نام ماریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماریه عدد " 256 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیباروی دارای ناز و شکوه

به پا خواستن

دامنه کوه، دامن

متمدن، شهرنشین

به رنگ گل سرخ، (مجاز) زيبا و شاداب، عروس

دوست و رفيق ايل

همسر کوروش پادشاه هخامنشی

زاده ی شادی و خوشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید