ماریا

نام دختر پادشاه ماد

جنسیت اسم ماریا

دختر

ماریا به انگلیسی

mariya

تعداد ماریا ها در ایران

50,586

تلفظ ماریا به فارسی

ماريا

ریشه اسم ماریا

عبری

تلفظ ماریا به انگلیسی

/māriyā/

رنگ اسم ماریا

طلایی

ابجد اسم ماریا

252

ابجد وسیط اسم ماریا

24

ابجد صغیر اسم ماریا

9

درباره نام ماریا

ماریا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماریا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماریا که در انگلیسی به صورت mariya نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 50,586 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماریا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ماریا و معنی اسم ماریا

ریشه اسم ماریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماریا عبری می باشد و تلفظ ماریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماریا در دانشنامه عمومی :
بعضی معتقدند که ماریا به معنای "بانوی دریا" است.برابر این نام در عربی مریم، مریم مقدس (به عبری: מרים) در قرآن و عهد جدید، نام مادر عیسی مسیح است. مسیحیان و مسلمانان معتقد به نزول وحی بر مریم هستند. در یونانی: ماریام و ماریا، در لاتین، ایتالیایی، پرتغالی، آلمانی، هلندی، لهستانی و… به صورت ماریا، در فرانسوی، آلمانی، چک و … به صورت ماری و در انگلیسی مری درآمده است.

معنی اسم ماریا در ثبت احوال

(اَعلام) نام دختر ارته‌باذ [پادشاه ماد] به قول پلوتارك كه با غير ايرانيان (اومن يوناني) ازدواج كرد.
نام اين دختر به قول آريان «آرتونيس» مي‌باشد.
[ماريا نوعي گشتار آوا شناختي از مريم در زبان‌هاي اسپانيايي و آسيايي است].

حروف ابجد و طالع بینی نام ماریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماریا عدد " 252 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حوری زیبا چشم

منسوب به افتخار، نام نوعی انگور

ماندنی، جاوید، پایدار، همانند

ترکیب دو اسم امیر و هاشم (فرمانروا و خردکننده)

ترکیب دو اسم علی و نقی (بلندمرتبه و پاکیزه)

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا (نام گلی خوشبو و روشن تر)

ابوذر، نام صحابه پیامبر

سعادت، فرخنده، مبارک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید