مارال

آهو، (به مجاز) زیبا

جنسیت اسم مارال

دختر

مارال به انگلیسی

maral

تعداد مارال ها در ایران

77,793

تلفظ مارال به فارسی

مارال

ریشه اسم مارال

ترکی

تلفظ مارال به انگلیسی

/mārāl/

رنگ اسم مارال

طلایی

ابجد اسم مارال

272

ابجد وسیط اسم مارال

20

ابجد صغیر اسم مارال

11

درباره نام مارال

مارال یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مارال دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مارال که در انگلیسی به صورت maral نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 77,793 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مارال

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مارال و معنی اسم مارال

ریشه اسم مارال

همانطور که گفتیم ریشه اسم مارال ترکی می باشد و تلفظ مارال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مارال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mārāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مارال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مارال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مارال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مارال در واژه‌نامه آزاد :
سفید و زیبا، نامی ترکی برای دختران. آهوی بسیار زیبا، قشنگ و زیبا، گوزن.

معنی اسم مارال در فرهنگ نام ها :
مرال ، گوزن ، آهو ؛ (به مجاز) زیبا و خوش اندام .

معنی اسم مارال در ثبت احوال

۱- مرال، گوزن، آهو؛ ۲- (به مجاز) زيبا و خوش اندام.

حروف ابجد و طالع بینی نام مارال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مارال عدد " 272 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مارال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مارال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مارال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مارال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم غلام و محمد (ارادتمند و ستوده)

نعمت‌ها، نیکی‌ها

زینت، زیور، مجازا خوش صورت، خوش اندام

دوست و یاورِ نیک منش

ترکیب دو اسم محمد و عابد (ستوده و زاهد)

داراي ميل و رغبت به چيزي يا كسي

ترکیب دو اسم امین و رضا (امانت‌دار و خشنود)

خوشگل و نیک منظر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران