مائد

خوردنی، طعام

جنسیت اسم مائد

پسر

مائد به انگلیسی

maed

تعداد مائد ها در ایران

396

تلفظ مائد به فارسی

مائد

ریشه اسم مائد

عربی

تلفظ مائد به انگلیسی

/mā’ed/

رنگ اسم مائد

طلایی

ابجد اسم مائد

55

ابجد وسیط اسم مائد

9

ابجد صغیر اسم مائد

9

درباره نام مائد

مائد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مائد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مائد که در انگلیسی به صورت maed نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 396 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مائد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مائد و معنی اسم مائد

ریشه اسم مائد

همانطور که گفتیم ریشه اسم مائد عربی می باشد و تلفظ مائد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مائد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mā’ed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مائد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مائد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مائد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(درقدیم) خوردنی، طعام، سفره‌ای که بر آن غذا می‌گذارند

معنی اسم مائد در ثبت احوال

۱- (درقديم) خوردني، طعام؛ ۲- سفره‌اي كه بر آن غذا مي‌گذارند.

حروف ابجد و طالع بینی نام مائد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مائد عدد " 55 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مائد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مائد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مائد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مائد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ایستاده، قدرتمند و با اراده، لقب امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

تماشاگر، جلوه گاه

مهربان و خوشحال، (به مجاز) ويژگی آن كه دارای شادی و مهربانی است

انعکاس صوت، پژواک، حالتی از صدا كه دارای تأثير و نفوذ است، خوش آهنگی

زیبا، درخشان

سعادت، فرخنده، مبارک

بنفشه، نام خواهر منوچهر پادشاه پیشدادی

منسوب به مهر، محبت، دوستی، مهربانی، خورشید، نام هفتمین ماه از سال شمسی، نام سازی قدیمی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید