لیوزا

زاده‌ی خورشيد، (به مجاز) آفتاب چهره و زيبارو

جنسیت اسم لیوزا

دختر

لیوزا به انگلیسی

livza

تعداد لیوزا ها در ایران

645

تلفظ لیوزا به فارسی

ليوزا

ریشه اسم لیوزا

فارسی

تلفظ لیوزا به انگلیسی

/livzā/

رنگ اسم لیوزا

قرمز

ابجد اسم لیوزا

54

ابجد وسیط اسم لیوزا

30

ابجد صغیر اسم لیوزا

18

درباره نام لیوزا

لیوزا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم لیوزا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم لیوزا که در انگلیسی به صورت livza نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 645 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم لیوزا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم لیوزا و معنی اسم لیوزا

ریشه اسم لیوزا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لیوزا فارسی می باشد و تلفظ لیوزا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ليوزا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /livzā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لیوزا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لیوزا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لیوزا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زاده‌ی خورشید، (به مجاز) آفتاب چهره و زیبارو

معنی اسم لیوزا در ثبت احوال

(= ليوزاد) (ليو = (در قديم) خورشيد + زا = زاده)، ۱- زاده‌ي خورشيد؛ ۲- (به مجاز) آفتاب چهره و زيبا رو؛ ۳-(اَعلام) نام دختر آدم كه با هابيل بوجود آمد و او را با قابيل تزويج كردند.

حروف ابجد و طالع بینی نام لیوزا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لیوزا عدد " 54 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لیوزا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لیوزا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لیوزا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لیوزا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حرمت داشتن، بزرگواری، شکوه

منتسب به پادشاه و حاکم و امیر

ترکیب دو اسم حجت و الله (دلیل و خدا)

ياري كننده، از نام‌های پروردگار

گونه‌ای دیگر از واژه ایران

بزرگ، بلند مرتبه

فرستاده شده، فرستنده، رسول صاحب كتاب، ساده و روان

به معنی شش میباشد که نام قبیله ای بوده است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید