لینا

مهربان تر، خوشخوتر

جنسیت اسم لینا

دختر

لینا به انگلیسی

layena

تعداد لینا ها در ایران

2,702

تلفظ لینا به فارسی

لَیِنا

ریشه اسم لینا

عربی

تلفظ لینا به انگلیسی

/layenā/

رنگ اسم لینا

زرد

ابجد اسم لینا

91

ابجد وسیط اسم لینا

19

ابجد صغیر اسم لینا

10

درباره نام لینا

لینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لینا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,702 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لینا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم لینا و معنی اسم لینا

ریشه اسم لینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لینا عربی می باشد و تلفظ لینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَیِنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /layenā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لینا در واژه نامه آزاد:
لینا نام روسی است به معنای دریا است و سه دریا است در روسیه اوبی انسی لینا، آبشار کوچک

معنی اسم لینا در دانشنامه اسلامی:
نرم و ملایم

معنی اسم لینا در ثبت احوال

(مؤنث الین) ۱- نرم تر؛ ۲- (به مجاز) مهربان تر، خوشخوتر.

حروف ابجد و طالع بینی نام لینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لینا عدد " 91 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به سروش، فرشته‌ی پیام آور

مخفف آسمان (سقف خانه)، نام مادر امام علی النقی (ع)، نام پرنده‌اي كوچك (بلدرچین)

کمین‌گاه، محل گذر

درخشان، روشن

دختر پاک و طاهر، پاک کننده

شایسته، لایق

استواری، استحكام

مظهر قدرت و پیروزی در ادبیات فارسی،نام عقل فلک هشتم در ایران باستان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید