لیلی (لِيلی)

شبانگاه، نام نوایی در موسیقی، نام معشوق قیس ابن ملَوَّح عامری ملقب به مجنون

جنسیت اسم لیلی (لِيلی)

دختر

لیلی (لِيلی) به انگلیسی

leyli

تعداد لیلی (لِيلی) ها در ایران

330,300

تلفظ لیلی (لِيلی) به فارسی

لِيلی

ریشه اسم لیلی (لِيلی)

فارسی , عربی

تلفظ لیلی (لِيلی) به انگلیسی

/leyli/

رنگ اسم لیلی (لِيلی)

زرد

ابجد اسم لیلی (لِيلی)

80

ابجد وسیط اسم لیلی (لِيلی)

54

ابجد صغیر اسم لیلی (لِيلی)

15

درباره نام لیلی (لِيلی)

لیلی (لِيلی) یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لیلی (لِيلی) را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لیلی (لِيلی)، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 330,300 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لیلی (لِيلی)

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم لیلی (لِيلی) و معنی اسم لیلی (لِيلی)

ریشه اسم لیلی (لِيلی)

همانطور که گفتیم ریشه اسم لیلی (لِيلی) فارسی , عربی می باشد و تلفظ لیلی (لِيلی) در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لِيلی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /leyli/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لیلی (لِيلی) بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لیلی (لِيلی) در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لیلی (لِيلی) در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لیلی در فرهنگ معین:
نام یکی از گوشه های همایون در موسیقی ، نام یکی از عشاق تاریخ.

معنی اسم لیلی در لغت‌نامه دهخدا:
منسوب به لیل. شبی. شبان ه.

معنی اسم لیلی (لِيلی) در ثبت احوال

۱- منسوب به لیل، به معنی شبانه، شبانگاه، شبانگاهی؛ ۲- (اَعلام) شخصیت داستانی در ادبیات کشورهای اسلامی دختر مهدی ابن سعد (مهدی ابن ربیعه)، معشوق قیس ابن ملَوَّح عامری ملقب به مجنون.

حروف ابجد و طالع بینی نام لیلی (لِيلی)

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لیلی (لِيلی) عدد " 80 " و ابجد وسیط " 54 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لیلی (لِيلی) گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لیلی (لِيلی) چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لیلی (لِيلی)

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لیلی (لِيلی)

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شجاع، نامدار

منسوب به پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

جاویدان، بی‌مرگ

صبور و شکیبا

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

آفتابی

خوب، پسندیده، زیبا، چابک، هوشیار، نيك نژاد، نام پسر گودرز سردار ایرانی

ترکیب دو اسم محمد و امیر (ستوده و فرمانروا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید