لیلیا (لَيليا)

شب‌ها

جنسیت اسم لیلیا (لَيليا)

دختر

لیلیا (لَيليا) به انگلیسی

lailiya

تعداد لیلیا (لَيليا) ها در ایران

1,540

تلفظ لیلیا (لَيليا) به فارسی

لَيليا

ریشه اسم لیلیا (لَيليا)

فارسی , عربی

تلفظ لیلیا (لَيليا) به انگلیسی

/lailiyā/

رنگ اسم لیلیا (لَيليا)

نارنجی

ابجد اسم لیلیا (لَيليا)

81

ابجد وسیط اسم لیلیا (لَيليا)

46

ابجد صغیر اسم لیلیا (لَيليا)

16

درباره نام لیلیا (لَيليا)

لیلیا (لَيليا) یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم لیلیا (لَيليا) دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم لیلیا (لَيليا) که در انگلیسی به صورت lailiya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,540 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم لیلیا (لَيليا)

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم لیلیا (لَيليا) و معنی اسم لیلیا (لَيليا)

ریشه اسم لیلیا (لَيليا)

همانطور که گفتیم ریشه اسم لیلیا (لَيليا) فارسی , عربی می باشد و تلفظ لیلیا (لَيليا) در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَيليا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lailiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لیلیا (لَيليا) بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لیلیا (لَيليا) در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لیلیا (لَيليا) در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مثل شب مبهم و تاریک

معنی اسم لیلیا (لَيليا) در ثبت احوال

۱- شب؛ ۲- (در عربي) ليل؛ ۳- [هزاورش LYLYA (در پهلوي) shap (شب)].

حروف ابجد و طالع بینی نام لیلیا (لَيليا)

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لیلیا (لَيليا) عدد " 81 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لیلیا (لَيليا) گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لیلیا (لَيليا) چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لیلیا (لَيليا)

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لیلیا (لَيليا)

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختری با موهایی به لطافت گل

بنده خدای گسترش دهنده، بنده گستراننده

ترکیب دو اسم محمد و صادق (ستوده و راستگو)

زمينی كه در آن لاله‌ی فراوان روييده باشد، (به مجاز) چهره‌ی سرخ و لطيف

(به مجاز) زيبا، سرسبز و با طراوت، زندگی تازه

دخترِ شاهزاده، (مجاز) دخترِ بلند مرتبه و عالی مقام

زاده شیر، (به مجاز) دلیر و شجاع

سرزمين گيل‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید