لیث

شیر درنده، نام پدر یعقوب پادشاه صفاری

جنسیت اسم لیث

پسر

لیث به انگلیسی

lais

تعداد لیث ها در ایران

828

تلفظ لیث به فارسی

لَيث

ریشه اسم لیث

عربی

تلفظ لیث به انگلیسی

/lais/

رنگ اسم لیث

صورتی

ابجد اسم لیث

540

ابجد وسیط اسم لیث

24

ابجد صغیر اسم لیث

9

درباره نام لیث

لیث یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لیث را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لیث، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 828 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لیث

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم لیث و معنی اسم لیث

ریشه اسم لیث

همانطور که گفتیم ریشه اسم لیث عربی می باشد و تلفظ لیث در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَيث " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lais/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لیث بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لیث در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لیث در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لیث در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شیر نر.
۲. نوعی عنکبوت.

شیر، اسد، (به مجاز) دلیر و شجاع، (در اعلام) نام یکی از یاران امام باقر (ع) و امام صادق (ع) که کنیه او ابوبصیر بوده است، شیر درنده، نام پدر یعقوب پادشاه صفاری

معنی اسم لیث در ثبت احوال

۱- سخت، شدید؛ ۲- شير، اسد؛ ۳- (به مجاز) دلير و شجاع؛ ۴- (اَعلام) ۱) لَیث ابن بختری مرادی [قرن ۲ هجری] از ياران امام باقر(ع) و امام صادق(ع) كه كنيه او ابوبصير بوده است؛ ۲) چهارمین امیر [۲۹۶-۲۹۸ قمری] سلسله‌ي صفاریان.
فارس را تصرف کرد ولی از سپاهیان خلیفه شکست خورد و اسیر شد و او را در بغداد کشتند.

حروف ابجد و طالع بینی نام لیث

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لیث عدد " 540 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لیث گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم لیث چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لیث

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لیث

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بالا برنده، ارج دهنده، بلندمرتبه، والامقام، نام حکیم و فيلسوف ایرانی معروف به ملاصدرا

در زند و پازند نور و روشنایی، و در پهلوی خورشید است

برق شمشیر، فروغ و جلا

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

کیهان، جهان، دنیا، گیتی

جای و مكان مقدس، درستی، راستی و پارسایی

بی نظير، (به مجاز) زيباروی

بزرگ جوانمرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید