لیا

خجسته، نام همسر حضرت یعقوب (ع)

جنسیت اسم لیا

دختر

لیا به انگلیسی

liya

تعداد لیا ها در ایران

6,412

تلفظ لیا به فارسی

ليا

ریشه اسم لیا

عبری

تلفظ لیا به انگلیسی

/liyā/

رنگ اسم لیا

بنفش

ابجد اسم لیا

41

ابجد وسیط اسم لیا

17

ابجد صغیر اسم لیا

5

درباره نام لیا

لیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم لیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم لیا که در انگلیسی به صورت liya نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,412 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم لیا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم لیا و معنی اسم لیا

ریشه اسم لیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لیا عبری می باشد و تلفظ لیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ليا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /liyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لیا در فرهنگ فارسی :
لیئه (خسته)، دختر بزرگ [لابان] که یعقوب پیامبر وی را بزنی گرفت.

معنی اسم لیا در لغت‌نامه دهخدا :
نام یکی از دو دختر شعیب، زن یعقوب.

اسم لیا در خارج از ایران به صورت Lia، Leah، Leia و Lea و با ریشه یونانی به معنی "آورنده خبر خوب" است. هم چنین برای اسم لیا به شکل Liya معنی "من با خدا هستم" ذکر شده است.

معنی اسم لیا در ثبت احوال

۱- (= ليئه)، خسته؛ ۲- (اَعلام) دختر بزرگ «لابان» كه يعقوبِ پيامبر وي را به همسري قبول كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام لیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لیا عدد " 41 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث فاطر، از صفات و نام‌هاي خداوند، آفریننده، خالق

شاه سلسله‌ي هخامنشی، پسر و جانشین اردشیر سوم، مؤسس خاندان اشكاني، بزرگ مرد

دارای برکت و خیر و خوشی، خوش یمن، خجسته، فرخنده

قطره‌های آب که از ابر فروچکد

ترکیب دو اسم محمد و جعفر (ستوده و رود)

ترکیب دو اسم محمد و میکائیل (ستوده و نام فرشته روزی رسان به زمینیان)

هدیه خدا

ملکوتی، آسمانی، منسوب به عرش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید