لیان

درخشان، تابان

جنسیت اسم لیان

دختر

لیان به انگلیسی

layan

تعداد لیان ها در ایران

1,334

تلفظ لیان به فارسی

لَيان

ریشه اسم لیان

فارسی

تلفظ لیان به انگلیسی

/layān/

رنگ اسم لیان

زرد

ابجد اسم لیان

91

ابجد وسیط اسم لیان

19

ابجد صغیر اسم لیان

10

درباره نام لیان

لیان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لیان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لیان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,334 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لیان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم لیان و معنی اسم لیان

ریشه اسم لیان

همانطور که گفتیم ریشه اسم لیان فارسی می باشد و تلفظ لیان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَيان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /layān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لیان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لیان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لیان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لیان در فرهنگ فارسی عمید:
درخشان، تابان، فروزان، بافروغ


معنی اسم لیان در ثبت احوال

۱- (در قديم) درخشان، تابان؛ ۲- فروغ آینه و تیغ؛ ۳- فروغ و روشنایی که در پی هم بدرخشند.
[لَیان با واژه‌ي لیان/liyān / هم نویسه است.
لیان: شهر قدیمی ایلامی، که آثاری از آن در تپه‌اي در ۱۱ کیلومتری جنوب بوشهر به دست آمده به زبان ایلامی است.]

حروف ابجد و طالع بینی نام لیان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لیان عدد " 91 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لیان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لیان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لیان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لیان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کسی که از او یاری خواسته شود، از صفات خدا

مهرگان، منسوب به ماه مهر، مهربانی

بنده خدای بزرگ

نوش آذر، نام آتشکده دوم

پاک، پارسا، زکی

ياري كننده، از نام‌های پروردگار

دختر طناز و عشوه گر

آن که روزه می گیرد، روزه‌گیر، روزه‌دار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید