لیانا

بانوی درخشان و زیباروی

جنسیت اسم لیانا

دختر

لیانا به انگلیسی

layana

تعداد لیانا ها در ایران

30,285

تلفظ لیانا به فارسی

لَيانا

ریشه اسم لیانا

فارسی

تلفظ لیانا به انگلیسی

/layānā/

رنگ اسم لیانا

سبز

ابجد اسم لیانا

92

ابجد وسیط اسم لیانا

20

ابجد صغیر اسم لیانا

11

درباره نام لیانا

لیانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لیانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لیانا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 30,285 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لیانا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم لیانا و معنی اسم لیانا

ریشه اسم لیانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لیانا فارسی می باشد و تلفظ لیانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَيانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /layānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لیانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لیانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لیانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به لیان، لَیان، بانوی درخشان و زیباروی، مرکب از لیان به معنای درخشان و الف تأنیث. نام روستایی از توابع دیوان دره. گیاهانی سخ ت بافت، پایا، و بالارونده، با ساقه‌های بسیار طویل.

معنی اسم لیانا در ثبت احوال

(ليان + ا (پسوند نسبت))، منسوب به ليان، ب لَيان.

حروف ابجد و طالع بینی نام لیانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لیانا عدد " 92 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لیانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لیانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لیانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لیانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خادم کعبه

ترکیب دو اسم محمد و مختار (ستوده و صاحب اختيار)

ترکیب دو اسم امیر و احسان (فرمانروا و بخشش)

هنگام بهار، فصل بهار

ماهر، استاد، زبردست

پادشاه چون شير

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

از شخصیتهای شاهنامه، بزرگ جاودان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید