لونا

ماه، الهه ماه

جنسیت اسم لونا

دختر

لونا به انگلیسی

luna

تعداد لونا ها در ایران

924

تلفظ لونا به فارسی

لونا

ریشه اسم لونا

لاتین

تلفظ لونا به انگلیسی

/lunā/

رنگ اسم لونا

سبز

ابجد اسم لونا

87

ابجد وسیط اسم لونا

15

ابجد صغیر اسم لونا

15

درباره نام لونا

لونا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لونا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لونا، به خاطر ریشه لاتین اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 924 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لونا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم لونا و معنی اسم لونا

ریشه اسم لونا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لونا لاتین می باشد و تلفظ لونا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لونا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lunā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لونا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لونا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لونا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماه، الهه ماه، رنگارنگ، رنگ به رنگ

معنی اسم لونا در ثبت احوال

۱- به معنیِ «به رنگِ»؛ ۲- (در لاتین) ماه، قمر.

حروف ابجد و طالع بینی نام لونا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لونا عدد " 87 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لونا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم لونا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لونا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لونا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام سردار دلیر ایرانی

فروزنده جان، تازه کننده جان، روشن کننده جان

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

باعث بزرگی و عظمت دین

وجود، زندگی، جهان، دارایی

افنخار کننده به نیکی، عشوه گری

پایدار، پاینده، جاوید، ثابت، ماندگار

جنگجو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید