لعیا

نام همسر حضرت یعقوب (ع)، خجسته و زیبارو

جنسیت اسم لعیا

دختر

لعیا به انگلیسی

laya

تعداد لعیا ها در ایران

65,343

تلفظ لعیا به فارسی

لعيا

ریشه اسم لعیا

عربی , عبری

تلفظ لعیا به انگلیسی

/la‛yā/

رنگ اسم لعیا

آبی

ابجد اسم لعیا

111

ابجد وسیط اسم لعیا

27

ابجد صغیر اسم لعیا

12

درباره نام لعیا

لعیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لعیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لعیا، به خاطر ریشه عربی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 65,343 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لعیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم لعیا و معنی اسم لعیا

ریشه اسم لعیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لعیا عربی , عبری می باشد و تلفظ لعیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لعيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /la‛yā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لعیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لعیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لعیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لعیا در واژه‌نامه آزاد :
سنگ قیمتی، نام یکی از فرشتگان، گوهر، چیز ارزشمند، از زیبا رویان بهشتی، بهشت یان هر وقت بخواهند به چیز زیبایی بنگرند به لعیا می‌نگرند. به معنی خجسته و زیباروست.

معنی اسم لعیا در ثبت احوال

(معرب از عبري ليا = ليئه = خسته) ۱- خسته.
۲- (اَعلام) نام زن حضرت يعقوب (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام لعیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لعیا عدد " 111 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لعیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم لعیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لعیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لعیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سبحان (ستوده و پاک)

مرتفع

گرامی، ارجمند، محترم

دانا، هوشیار

رخسانا، مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و حنیف (ستوده و راستین)

دوستدار ماه

ترکیب دو اسم محمد و محسن (ستوده و تحسین شده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران