لعبت

زن زیبا روی و خوش اندام

جنسیت اسم لعبت

دختر

لعبت به انگلیسی

lobat

تعداد لعبت ها در ایران

1,206

تلفظ لعبت به فارسی

لُعبَت

ریشه اسم لعبت

عربی

تلفظ لعبت به انگلیسی

/lo‛bat/

رنگ اسم لعبت

آبی

ابجد اسم لعبت

502

ابجد وسیط اسم لعبت

22

ابجد صغیر اسم لعبت

16

درباره نام لعبت

لعبت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لعبت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لعبت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,206 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لعبت

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم لعبت و معنی اسم لعبت

ریشه اسم لعبت

همانطور که گفتیم ریشه اسم لعبت عربی می باشد و تلفظ لعبت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لُعبَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lo‛bat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لعبت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لعبت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لعبت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لعبت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. هرچیزی که با آن بازی کنند، بازیچه، اسباب‌بازی، عروسک
۲. [مجاز] دلبر، معشوق زیبا


معنی اسم لعبت در ثبت احوال

۱- زن زيبا روي و خوش اندام؛ ۲- (در قديم) هر چيز بسيار جالب و شگفت انگيز؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) بت و صنم؛ ۴- (در قديم)(به مجاز) هر يك از سنگ‌هاي گران بها يا هر كدام از احجار كريمه.

حروف ابجد و طالع بینی نام لعبت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لعبت عدد " 502 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لعبت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لعبت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لعبت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لعبت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

درخت سرو

شادباش، عشق و محبت

زیبا مانند پری

حاکم، پادشاه، سلطان

نوعي گل سرخ و صورتي، گياهي از خانواده ثعلب

آرین، آریایی، ایرانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید