لعبا

زیباترین

جنسیت اسم لعبا

دختر

لعبا به انگلیسی

laba

تعداد لعبا ها در ایران

1,732

تلفظ لعبا به فارسی

لَعبا

ریشه اسم لعبا

عربی

تلفظ لعبا به انگلیسی

/la‛bā/

رنگ اسم لعبا

سبز

ابجد اسم لعبا

103

ابجد وسیط اسم لعبا

19

ابجد صغیر اسم لعبا

13

درباره نام لعبا

لعبا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم لعبا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم لعبا که در انگلیسی به صورت laba نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,732 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم لعبا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم لعبا و معنی اسم لعبا

ریشه اسم لعبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لعبا عربی می باشد و تلفظ لعبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَعبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /la‛bā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لعبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لعبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لعبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیباترین

معنی اسم لعبا در ثبت احوال

(مؤنث اَلْعَب)، زيباترين.

حروف ابجد و طالع بینی نام لعبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لعبا عدد " 103 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لعبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لعبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لعبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لعبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بی نظير، (به مجاز) زيباروی

نام یکی از عارفان و پارسایان، از یاران پیامبر (ص)

شاه‌دانه

مشهور، نامدار، (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است

خاورشناس و پزشک آلمانی

خردمند و بزرگوار، عاقل و گرامی

پاک و مقدس، منزه

ترکیب دو اسم محمد و هانی (ستوده و مسرور)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید