لطیف

نرم و ظریف، ملایم، زیبا، از صفات خدا

جنسیت اسم لطیف

دختر

لطیف به انگلیسی

latif

تعداد لطیف ها در ایران

1,230

تلفظ لطیف به فارسی

لَطيف

ریشه اسم لطیف

عربی

تلفظ لطیف به انگلیسی

/latif/

رنگ اسم لطیف

صورتی

ابجد اسم لطیف

129

ابجد وسیط اسم لطیف

33

ابجد صغیر اسم لطیف

12

درباره نام لطیف

لطیف یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لطیف را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لطیف، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,230 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لطیف

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم لطیف و معنی اسم لطیف

ریشه اسم لطیف

همانطور که گفتیم ریشه اسم لطیف عربی می باشد و تلفظ لطیف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَطيف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /latif/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لطیف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لطیف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لطیف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لطیف در لغت نامه دهخدا:
باریک، ریزه، نازک، به غایت نازک، به غایت نیکو

معنی اسم لطیف در فرهنگ فارسی:
نرم و نازک، خوشبو، مهربان، خوش اندام
۱. باریک، ریزه، خرد ۲. نیکو، نغز، پاکیزه ۳. سبک، خفیف، مقابل کثیف ۴. توام با لطف و محبت ۵. خوش معاشرت، بذله گو ۶. سخنی غامض که معنیش پوشیده باشد.

معنی اسم لطیف در فرهنگ معین:
نرم و نازک، نیکو، نغز

معنی اسم لطیف در فرهنگ فارسی عمید:
۱. نرم و نازک ۲. مهربان، خوش خو ۳. خوش اندام ۴. زیبا و ظریف ۵. (اسم) از نام های باری تعالی ۶. (مجاز) سنجیده و دقیق ۷. [مقابلِ کثیف] (فلسفه) غیرمادی

معنی اسم لطیف در ثبت احوال

1- نرم و خوشايند، ظريف و زيبا؛ 2- ملايم و خوش آهنگ؛ 3- (به مجاز) چابك و ماهر در نواختن؛ 4- حساس؛ 5- از نام‌ها و صفات خدا؛ 6- (در قديم) خوشگوار؛ 7- (در قديم) (به مجاز) معشوقِ ظريف و زيبا؛ 8- سنجيده و دقيق و بديع؛ 9- نك ته سنج؛ 10- (در حالت قيدي) (درقديم) (به مجاز) با ظرافت و مهارت.

حروف ابجد و طالع بینی نام لطیف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لطیف عدد " 129 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لطیف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لطیف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لطیف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لطیف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل چهره، آنکه سیمایی چون گل دارد، زیباروی

هاله‌ی ماه

كسی كه به آهستگی راه میرود

چراغ

جوی، رود، نام ششمین امام شیعیان

برق شمشیر، فروغ و جلا

منسوب به یاسین

گل‌ زرد يا سفيد خوشه‌اي خوش بو كه يكي از گونه‌هاي نرگس است، (به مجاز) صورت معشوق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید