لطیف

نرم و ظریف، ملایم، زیبا، از صفات خدا

جنسیت اسم لطیف

دختر

لطیف به انگلیسی

latif

تعداد لطیف ها در ایران

820

تلفظ لطیف به فارسی

لَطيف

ریشه اسم لطیف

عربی

تلفظ لطیف به انگلیسی

/latif/

رنگ اسم لطیف

صورتی

ابجد اسم لطیف

129

ابجد وسیط اسم لطیف

33

ابجد صغیر اسم لطیف

12

درباره نام لطیف

لطیف یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لطیف را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لطیف، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 820 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لطیف

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم لطیف و معنی اسم لطیف

ریشه اسم لطیف

همانطور که گفتیم ریشه اسم لطیف عربی می باشد و تلفظ لطیف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَطيف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /latif/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لطیف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لطیف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لطیف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لطیف در لغت نامه دهخدا:
باریک، ریزه، نازک، به غایت نازک، به غایت نیکو

معنی اسم لطیف در فرهنگ فارسی:
نرم و نازک، خوشبو، مهربان، خوش اندام
۱. باریک، ریزه، خرد ۲. نیکو، نغز، پاکیزه ۳. سبک، خفیف، مقابل کثیف ۴. توام با لطف و محبت ۵. خوش معاشرت، بذله گو ۶. سخنی غامض که معنیش پوشیده باشد.

معنی اسم لطیف در فرهنگ معین:
نرم و نازک، نیکو، نغز

معنی اسم لطیف در فرهنگ فارسی عمید:
۱. نرم و نازک ۲. مهربان، خوش خو ۳. خوش اندام ۴. زیبا و ظریف ۵. (اسم) از نام های باری تعالی ۶. (مجاز) سنجیده و دقیق ۷. [مقابلِ کثیف] (فلسفه) غیرمادی

معنی اسم لطیف در ثبت احوال

1- نرم و خوشايند، ظريف و زيبا؛ 2- ملايم و خوش آهنگ؛ 3- (به مجاز) چابك و ماهر در نواختن؛ 4- حساس؛ 5- از نام‌ها و صفات خدا؛ 6- (در قديم) خوشگوار؛ 7- (در قديم) (به مجاز) معشوقِ ظريف و زيبا؛ 8- سنجيده و دقيق و بديع؛ 9- نك ته سنج؛ 10- (در حالت قيدي) (درقديم) (به مجاز) با ظرافت و مهارت.

حروف ابجد و طالع بینی نام لطیف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لطیف عدد " 129 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لطیف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لطیف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لطیف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لطیف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

پادشاه چون شير

زيباروي داراي ناز و كرشمه

ترکیب دو اسم فاطمه و یاس (رانده شده از آتش و گلی خوشبو)

ترکیب دو اسم امیر و ابوالفضل (فرمانروا و صاحب فضل و هنر)

شجاع، دلیر، جسور

نرم، ملایم، (مونث سهیل) نام ستاره‌ای درخشان

بخشش، دارایی، آسایش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید