لطیفه

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

جنسیت اسم لطیفه

دختر

لطیفه به انگلیسی

latifeh

تعداد لطیفه ها در ایران

93,237

تلفظ لطیفه به فارسی

لَطيفه

ریشه اسم لطیفه

عربی

تلفظ لطیفه به انگلیسی

/latife/

رنگ اسم لطیفه

بنفش

ابجد اسم لطیفه

134

ابجد وسیط اسم لطیفه

38

ابجد صغیر اسم لطیفه

17

درباره نام لطیفه

لطیفه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم لطیفه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم لطیفه که در انگلیسی به صورت latifeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 93,237 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم لطیفه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم لطیفه و معنی اسم لطیفه

ریشه اسم لطیفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم لطیفه عربی می باشد و تلفظ لطیفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَطيفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /latife/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لطیفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لطیفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لطیفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لطیفه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. سخن نیکو و پسندیده که باعث شادی و انبساط می‌شود.
۲. [قدیمی] = لطیف
۳. [قدیمی، مجاز] نکتۀ نغز.
۴. [قدیمی، مجاز] امر بسیاردقیق که قابل درک است و قابل بیان نیست.

معنی اسم لطیفه در لغت نامه دهخدا:
هر چیز نکو. چیزی نیک. گفتاری نرم. کلامی مختصر در غایت حسن و خوبی. فارسیان به معنی سخن نیکو استعمال کنند. سخن باریک و خوش. چربک. خرده. نکته. دقیقه : بذله . ج، لطائف. صاحب کشاف اصطلاحات الفنون آرد: لطیفه عبارت است از نکته ای که مر آن را در نفوس تأثیری باشد به نحوی که موجب انشراح صدر و انبساط قلب گردد

معنی اسم لطیفه در فرهنگ فارسی معین:
۱ - هر چیز نیکو. ۲ - حکایت نغز و معنی دار. ۳ - بذله ، شوخی .

معنی اسم لطیفه در ثبت احوال

۱- (به مجاز) حکایت یا عبارت کوتاه و خنده آور که برای شادی و خنداندن دیگران گفته می شودا؛ ۲- (به مجاز) نوعی شیرینی نرم و لطیف که خمیر آن را از شکر و کره یا روغن، آب و تخم مرغ تهیه می کنند و در وسط آن هم خامه می ریزند؛ ۳- (در قدیم) (به مجاز) سخن کوتاه حاوی نکته ای بدیع، نکته ی سنجیده و جالب؛ ۴- (در قدیم) (به مجاز) امر بسیار دقیق و ظریف که قابل درک است ولی قابل تعریف نیست؛ ۵- (به مجاز) (در فلسفه ی قدیم) چیز غیر مادی چنان که روح؛ ۶- (در قديم) لطف، رحمت؛ ۷- (در قديم) (به مجاز) زبده، برگزیده؛ ۸- (در فلسفه ی قدیم) لطیف.

حروف ابجد و طالع بینی نام لطیفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لطیفه عدد " 134 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لطیفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لطیفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لطیفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لطیفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

باد ملایم و خنک، بوی خوش

یگانه، آن که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است، از نام‌های خداوند

اسب سوار

آرامش دهنده

نجیب، اصیل

بزرگواری، افتخاری که از امری نصیب شخص می شود، برتری

اطراف ماه، هاله‌ی ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران