لطف الله

هدیه خداوند، مهربانی و لطف خدا

جنسیت اسم لطف الله

پسر

لطف الله به انگلیسی

lotfollah

تعداد لطف الله ها در ایران

68,892

تلفظ لطف الله به فارسی

لطف‌الله

ریشه اسم لطف الله

عربی

تلفظ لطف الله به انگلیسی

/lotfollāh/

رنگ اسم لطف الله

نارنجی

ابجد اسم لطف الله

185

ابجد وسیط اسم لطف الله

41

ابجد صغیر اسم لطف الله

23

درباره نام لطف الله

لطف الله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم لطف الله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم لطف الله که در انگلیسی به صورت lotfollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 68,892 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم لطف الله

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم لطف الله و معنی اسم لطف الله

ریشه اسم لطف الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم لطف الله عربی می باشد و تلفظ لطف الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لطف‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lotfollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لطف الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لطف الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لطف الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مهربانی و لطف خداوند

معنی اسم لطف الله در ثبت احوال

1- بخشش پروردگار؛ 2- (اَعلام) امیر [461-762 قمری] سربداری خراسان، که پس از کشته شدن حیدر سربداری بر تخت نشست، ولی او هم پس از یک سال و چند ماه کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام لطف الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لطف الله عدد " 185 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لطف الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لطف الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لطف الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لطف الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگداشت، احترام‌ كردن، گرامی داشتن، احسان

فرزند، نسل

شاداب و با طراوت، از شخصیتهای شاهنامه

امید، آرزو، بشارت دهنده پیروزی

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

آرای، آراینده، بخشنده، سپید دست، جوان مرد، آراسته، نگاریده

بنفشه

شجاع و دلير در راه دين

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران