لطافت

لطيف بودن، نرمي، طراوت و زيبايي، مهرباني، ظريف

جنسیت اسم لطافت

دختر

لطافت به انگلیسی

letafat

تعداد لطافت ها در ایران

2,706

تلفظ لطافت به فارسی

لطافت

ریشه اسم لطافت

عربی

تلفظ لطافت به انگلیسی

/le(a)tāfat/

رنگ اسم لطافت

صورتی

ابجد اسم لطافت

520

ابجد وسیط اسم لطافت

28

ابجد صغیر اسم لطافت

16

درباره نام لطافت

لطافت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لطافت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لطافت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,706 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لطافت

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم لطافت و معنی اسم لطافت

ریشه اسم لطافت

همانطور که گفتیم ریشه اسم لطافت عربی می باشد و تلفظ لطافت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لطافت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /le(a)tāfat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لطافت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لطافت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لطافت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لطافت در فرهنگ فارسی عمید :
۱. نرمی و نازکی.
۲. خوش‌اندامی؛ زیبایی.
۳. [قدیمی، مجاز] سخن نرم و نیکو.

معنی اسم لطافت در فرهنگ فارسی معین :
۱ - نرمی و نازکی .
۲ - زیبایی و نیکویی .

معنی اسم لطافت در ثبت احوال

1- لطيف بودن، نرمي؛ 2- طراوت و زيبايي؛ 3-(در قديم) مهرباني، لطف، رأفت؛ 4- ظريف و حساس بودن؛ 5- (در قديم) (به مجاز) نغزي و خوشايندي.

حروف ابجد و طالع بینی نام لطافت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لطافت عدد " 520 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لطافت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لطافت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لطافت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لطافت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خبر، پیغام، وحی، الهام

ترکیب دو اسم محمد و طیب (ستوده و پاک)

ترکیب دو اسم محمد و بهراد (ستوده و جوانمرد نیکو)

بخشیدن چیزی به کسی، بخشش، انعام

ناله، نغمه، وسایل زندگی، روزی، یکی از مقام های اصل موسیقی

شمشیر ساخته شده در هند

کوهی که در همه‌ی ایام برف داشته باشد

صاحب کوهستان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید