لاچین

شاهین شکاری، شاهین سفید، باز شکاری

جنسیت اسم لاچین

دختر

لاچین به انگلیسی

lachin

تعداد لاچین ها در ایران

2,680

تلفظ لاچین به فارسی

لاچين

ریشه اسم لاچین

ترکی

تلفظ لاچین به انگلیسی

/lāčin/

رنگ اسم لاچین

صورتی

ابجد اسم لاچین

91

ابجد وسیط اسم لاچین

19

ابجد صغیر اسم لاچین

13

درباره نام لاچین

لاچین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لاچین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لاچین، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,680 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لاچین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم لاچین و معنی اسم لاچین

ریشه اسم لاچین

همانطور که گفتیم ریشه اسم لاچین ترکی می باشد و تلفظ لاچین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لاچين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lāčin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لاچین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لاچین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لاچین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لاچین در فرهنگ فارسی معین:
۱ - شاهین شکاری . ۲ - نامی از نام های مردان .

معنی اسم لاچین در واژه نامه آزاد:
اسم دژی در گرجستان که به دست سردار لاچین ساخته شده ولی از ان قلعه به جز تپه لاچین چیزی از آن باقی نمانده

معنی اسم لاچین در ثبت احوال

شاهين شكاري، شاهين سفيد، باز شكاري.

حروف ابجد و طالع بینی نام لاچین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لاچین عدد " 91 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لاچین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

  • لاچین دربندی ( بازیگر )
نظرتون درباره اسم لاچین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لاچین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لاچین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

لشكر، حصار و پناهنگاه، يكي از القاب امام حسن

نور دهنده به جهان، تابنده بر عالم

خوب، گران‌بها، درست، پسندیده، شایسته، زیبا

گرامی، ارجمند، محترم

آتش بزرگ، بالاترین سوگند

سخن معمولاً موزون که با موسیقی خوانده می‌شود، آواز

مانند سایه، خان بزرگ، محاسب

عالم، گيتي، جهان، كرانه‌های آسمان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید