لاریسا

نفیس و با ارزش

جنسیت اسم لاریسا

دختر

لاریسا به انگلیسی

larisa

تعداد لاریسا ها در ایران

1,680

تلفظ لاریسا به فارسی

لاريسا

ریشه اسم لاریسا

فارسی

تلفظ لاریسا به انگلیسی

/lārisā/

رنگ اسم لاریسا

طلایی

ابجد اسم لاریسا

302

ابجد وسیط اسم لاریسا

26

ابجد صغیر اسم لاریسا

14

درباره نام لاریسا

لاریسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم لاریسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم لاریسا که در انگلیسی به صورت larisa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,680 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم لاریسا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم لاریسا و معنی اسم لاریسا

ریشه اسم لاریسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لاریسا فارسی می باشد و تلفظ لاریسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لاريسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lārisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لاریسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لاریسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لاریسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم لاریسا در لغت‌نامه دهخدا :
نام شهری از یونان (تسالی) دارای ۲۷۵۰۰۰ تن سکنه. کرسی ناحیه‌ای به همین نام. صلیبیون فرانک آن را در سال ۱۲۰۵م. مسخّر کردند.

معنی اسم لاریسا در فرهنگ فارسی :
شهری بود در یونا ن واقع در تسالی دارای ۷۲٠٠٠ تن سکنه. نام محلی به کنار دجله و انجا شهری بوده است بزرگ از ان دولت ماد.

معنی اسم لاریسا در ثبت احوال

[لاري = (منسوخ) نوعي سكه‌ي نقره‌اي كه در فارس ضرب مي‌شده است + سا = (پسوند شباهت)] ۱- شبيه به لاري، مثل لاري؛ ۲- (به مجاز) نفيس و با ارزش؛ ۳- (در قديم) شهري بود در كنار دجله از آنِ دولت ماد، كه بعد به تصرف پارسها در آمد؛ ۴- (اَعلام) نام شهري در يونان.

حروف ابجد و طالع بینی نام لاریسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لاریسا عدد " 302 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لاریسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لاریسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لاریسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لاریسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای عزت و قدرت و کیفیت، حامی و پشتیبان

شیر بیشه زار، شیر قوی، کنایه از فرد شجاع و دلیر

ترکیب دو اسم محمد و رسول (ستوده و فرستاده)

صبرکننده، شکیبا

ترکیب دو اسم امیر و مهراد (فرمانروا و جوانمرد بزرگ)

آتش، نام آتشکده ی بزرگ ایران

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند

از نسل خورشید، زیبا و درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید