قیصر

لقب پادشاهان روم و بعضی از کشورهای اروپایی

جنسیت اسم قیصر

پسر

قیصر به انگلیسی

gheysar

تعداد قیصر ها در ایران

46,308

تلفظ قیصر به فارسی

قِیصَر

ریشه اسم قیصر

لاتین

تلفظ قیصر به انگلیسی

/gheysar/

رنگ اسم قیصر

آبی

ابجد اسم قیصر

400

ابجد وسیط اسم قیصر

28

ابجد صغیر اسم قیصر

4

درباره نام قیصر

قیصر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم قیصر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم قیصر که در انگلیسی به صورت gheysar نوشته میشود و به دلیل ریشه لاتین که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 46,308 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم قیصر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم قیصر و معنی اسم قیصر

ریشه اسم قیصر

همانطور که گفتیم ریشه اسم قیصر لاتین می باشد و تلفظ قیصر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قِیصَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gheysar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قیصر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قیصر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قیصر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قیصر در لغت نامه دهخدا:
عنوان و لقب امپراتوران روم

معنی اسم قیصر در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم قیصر معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام قیصر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قیصر عدد " 400 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 4 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قیصر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم قیصر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قیصر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قیصر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ارشیا (ستوده و تخت پادشاهی)

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند

کوچ کننده

گردش، تفریح وسفر

نام همسر بابلي اردشير پادشاه هخامنشي، دختر پاک، فرشته کوچک

بنده خداوند مهربان

خوش‌رو، خنده‌رو

ترکیب دو اسم محمد و معید (ستوده و بازگرداننده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید