قوام

استواری، استحكام

جنسیت اسم قوام

پسر

قوام به انگلیسی

ghavam

تعداد قوام ها در ایران

2,012

تلفظ قوام به فارسی

قَوام

ریشه اسم قوام

عربی

تلفظ قوام به انگلیسی

/qavām/

رنگ اسم قوام

صورتی

ابجد اسم قوام

147

ابجد وسیط اسم قوام

15

ابجد صغیر اسم قوام

12

درباره نام قوام

قوام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم قوام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم قوام که در انگلیسی به صورت ghavam نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,012 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم قوام

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم قوام و معنی اسم قوام

ریشه اسم قوام

همانطور که گفتیم ریشه اسم قوام عربی می باشد و تلفظ قوام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قَوام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qavām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قوام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قوام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قوام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قوام در فرهنگ فارسی عمید:
= قائم
۱. آن که یا آنچه چیزی به آن قایم باشد، پایه، ستون.
۲. نظام.
۱. استواری و پایداری.
۲. غلظت.

معنی اسم قوام در فرهنگ فاری معین:
آن چه که کاری یا چیزی به آن قائم باشد.
۱. مایه زیست ۲. اصل چیزی ۳. اعتدال ۴.عدل ۵. استواری، استحکام ۶.راستی

معنی اسم قوام در ثبت احوال

استواري، استحكام.

حروف ابجد و طالع بینی نام قوام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قوام عدد " 147 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قوام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم قوام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قوام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قوام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و حمزه (پادشاه و شیر بیشه)

بهشت، باغ ها، دل، قلب

ترکیب دو اسم محمد و فواد (ستوده و قلب)

اهورامزدا، نام دیگر سیاره مشتری، نام روز اول از هرماه خورشیدی

ترکیب دو اسم محمد و رافع (ستوده و فرازنده)

رهایی از خطر، خلاصی، آزادی، (به مجاز) رستگاری

ترکیب دو اسم علی و پاشا (بلندقدر و بزرگ)

آفریننده ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید