قوام الدین

آن که موجب استواری و استحکام دین است

جنسیت اسم قوام الدین

پسر

قوام الدین به انگلیسی

ghavamoddin

تعداد قوام الدین ها در ایران

939

تلفظ قوام الدین به فارسی

قَوام‌الدين

ریشه اسم قوام الدین

عربی

تلفظ قوام الدین به انگلیسی

/qavāmoddin/

رنگ اسم قوام الدین

نیلی

ابجد اسم قوام الدین

242

ابجد وسیط اسم قوام الدین

38

ابجد صغیر اسم قوام الدین

26

درباره نام قوام الدین

قوام الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم قوام الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم قوام الدین که در انگلیسی به صورت ghavamoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 939 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم قوام الدین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم قوام الدین و معنی اسم قوام الدین

ریشه اسم قوام الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم قوام الدین عربی می باشد و تلفظ قوام الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قَوام‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qavāmoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قوام الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قوام الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قوام الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

موجب استواری و استحکام دین، (اَعلام) نام چند تن اشخاص در تاریخ

معنی اسم قوام الدین در ثبت احوال

۱- موجب استواري و استحكام دين؛ ۲- (اَعلام) نام چند تن اشخاص در تاريخ.

حروف ابجد و طالع بینی نام قوام الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قوام الدین عدد " 242 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قوام الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم قوام الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قوام الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قوام الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و نقی (بلندمرتبه و پاکیزه)

مهتاب، نور ماه، پرتو ماه

اعتماد کردن، سپردن کارها به خداوند

خوب، نیکو، مانند نیک

ترکیب دو اسم امیر و اسماعیل (فرمانروا و شنونده امر خدا)

نوعی شعر، شعر عاشقانه، عشق ورزی، هر نوع سخن آهنگين كه به آواز يا با سازها خوانده می‌شود

کامیاب، با شادی و با خوشحالی

بنده پروردگار گرامی و باعزت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید