قمرالزمان

آن که در زمان خود چون ماه می درخشد

جنسیت اسم قمرالزمان

دختر

قمرالزمان به انگلیسی

ghamarozzaman

تعداد قمرالزمان ها در ایران

684

تلفظ قمرالزمان به فارسی

قمرالزمان

ریشه اسم قمرالزمان

عربی

تلفظ قمرالزمان به انگلیسی

/qamarozzamān/

رنگ اسم قمرالزمان

بنفش

ابجد اسم قمرالزمان

469

ابجد وسیط اسم قمرالزمان

37

ابجد صغیر اسم قمرالزمان

28

درباره نام قمرالزمان

قمرالزمان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم قمرالزمان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم قمرالزمان که در انگلیسی به صورت ghamarozzaman نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 684 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم قمرالزمان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم قمرالزمان و معنی اسم قمرالزمان

ریشه اسم قمرالزمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم قمرالزمان عربی می باشد و تلفظ قمرالزمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قمرالزمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qamarozzamān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قمرالزمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قمرالزمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قمرالزمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماه دوران، (در اعلام) نام یکی از اشخاص هزار و یک شب (الف لیله ولیله)، آن که در زمان خود چون ماه می درخشد

معنی اسم قمرالزمان در ثبت احوال

1- ماه دوران؛ 2- (اَعلام) نام يكي از اشخاص هزار و يك شب (الف ليله وليله).

حروف ابجد و طالع بینی نام قمرالزمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قمرالزمان عدد " 469 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قمرالزمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم قمرالزمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قمرالزمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قمرالزمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

یگانه دانستن خداوند، یکتاپرستی

سمبل ایل

خاموش، بي صدا، ساكت

خالص و پاك در دين، برگزيده‌ي دين

یاری، یاری کردن، نام صد و دهمین سوره قرآن مجید

دارای خوی و رفتار آریایی

دارنده‌ی روح خوب و نیک‌اندیش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید