قدیر

توانا، قادر، از نامهای خداوند

جنسیت اسم قدیر

پسر

قدیر به انگلیسی

ghadir

تعداد قدیر ها در ایران

39,498

تلفظ قدیر به فارسی

قَدير

ریشه اسم قدیر

عربی

تلفظ قدیر به انگلیسی

/qadir/

رنگ اسم قدیر

نیلی

ابجد اسم قدیر

314

ابجد وسیط اسم قدیر

26

ابجد صغیر اسم قدیر

8

درباره نام قدیر

قدیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم قدیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم قدیر که در انگلیسی به صورت ghadir نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 39,498 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم قدیر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم قدیر و معنی اسم قدیر

ریشه اسم قدیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم قدیر عربی می باشد و تلفظ قدیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قَدير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qadir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قدیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قدیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قدیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قدیر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. از نام‌ها و صفات باری‌تعالی.
۲. (صفت) [قدیمی] دارای قدرت؛ توانا.

معنی اس م قدیر در فرهنگ فارسی معین:
۱ - توانا. ۲ - یکی از نام های خداوند.

معنی اسم قدیر در دانشنامه اسلامی:
این صفحه مدخلی از فرهنگ قرآن است.
این اسم و صفت الهی، مبالغه از قادر است و مقتدر نیز بر مبالغه در قدرت دلالت دارد. قدیر صفت مشبّهه به معنای همیشه توانا و قادر بودن است. این صفت با واژه «قدیر» ۴۵ بار و با واژه «قادر» ۱۱ بار و با واژه «مقتدر» ۴ بار در قرآن ذکر شده است.

معنی اسم قدیر در ثبت احوال

۱- (در قديم) توانا، قادر؛ ۲- از نام‌ها و صفات خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام قدیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قدیر عدد " 314 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قدیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم قدیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قدیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قدیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده‌ي خداي نیکی کننده و نعمت دهنده

زيبا، رعنا

دختر خورشید

دسته‌ای از شش ستاره درخشان در صورت فلکی ثور، ثریا

ترکیب دو اسم محمد و مختار (ستوده و صاحب اختيار)

اهل طریقت

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

ترکیب دو اسم امین و عباس (امانت‌دار و شجاع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید