قدوس

پاک، مبارک، منزه، قدیس

جنسیت اسم قدوس

پسر

قدوس به انگلیسی

ghoddus

تعداد قدوس ها در ایران

1,257

تلفظ قدوس به فارسی

قُدوس

ریشه اسم قدوس

عربی

تلفظ قدوس به انگلیسی

/qoddus/

رنگ اسم قدوس

صورتی

ابجد اسم قدوس

170

ابجد وسیط اسم قدوس

14

ابجد صغیر اسم قدوس

17

درباره نام قدوس

قدوس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم قدوس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم قدوس، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,257 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم قدوس

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم قدوس و معنی اسم قدوس

ریشه اسم قدوس

همانطور که گفتیم ریشه اسم قدوس عربی می باشد و تلفظ قدوس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قُدوس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qoddus/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قدوس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قدوس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قدوس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قدوس در لغت نامه دهخدا:
پاک، منزه از هر عیب و نقص، مبارک، نامی از نامهای خدای تعالی

معنی اسم قدوس در فرهنگ معین:
پاک، مبارک

معنی اسم قدوس در فرهنگ فارسی عمید:
پاک و منزه از هر عیب و نقص، (اسم، صفت) از صفات و نام های خداوند

معنی اسم قدوس در ثبت احوال

(در قديم) ۱- پاک و منزه؛ ۲- از نام ها و صفات خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام قدوس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قدوس عدد " 170 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قدوس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم قدوس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قدوس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قدوس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دوباره برخواستن و کوهستان

دارنده اسب لاغر، نام جهان پهلوان ایرانی

بی مانند، بدون همتا، يگانه

امید، آرزو

منسوب به سرو، نام نوعی از خطوط اسلامی

ترکیب دو اسم حمید و علی (ستوده و بزرگوار)

ترکیب دو اسم محمد و مرتضی (ستوده و برگزیده)

دارای روح و روان، یاری دهنده جان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید