قدرت

توانایی، توان، سلطه و نفوذ

جنسیت اسم قدرت

پسر

قدرت به انگلیسی

ghodrat

تعداد قدرت ها در ایران

69,066

تلفظ قدرت به فارسی

قُدرت

ریشه اسم قدرت

عربی

تلفظ قدرت به انگلیسی

/qodrat/

رنگ اسم قدرت

آبی

ابجد اسم قدرت

704

ابجد وسیط اسم قدرت

20

ابجد صغیر اسم قدرت

11

درباره نام قدرت

قدرت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم قدرت پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم قدرت که در انگلیسی به صورت ghodrat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 69,066 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم قدرت

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم قدرت و معنی اسم قدرت

ریشه اسم قدرت

همانطور که گفتیم ریشه اسم قدرت عربی می باشد و تلفظ قدرت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قُدرت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qodrat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قدرت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قدرت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قدرت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قدرت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. توانستن؛ توانایی داشتن؛ توانایی انجام دادن کاری یا ترک آن.
۲. توانایی؛ نیرو.
۳. سلطه؛ نفوذ فرمان.
⟨ قدرت داشتن: (مصدر لازم) نیرو و توانایی داشتن.
⟨ قدرت کردن: (مصدر لازم) قدرت و توانایی نشان دادن.
⟨ قدرت نمودن: = قدرت کردن

معنی اسم قدرت در فرهنگ فارسی معین:
توانایی داشتن ، توانستن .

معنی اسم قدرت در لغت نامه دهخدا:
توانستن. توانائی داشتن. رجوع به قدره و قدران شود :

میرسد مست و جهانسوز و که دارد قدرت
که سر راه به آن شعله ٔ آتش گیرد.


معنی اسم قدرت در فرهنگ فارسی:
توانستن، توانایی داشتن، توانایی
۱ - توانایی داشتن توانستن ۲ - توانایی ۳ - الف - صفتی است که تاثیر آن بر وفق اراده باشد ب - مبدا قریبی است که افعال مختلف از آن صادر شود ومبدائ عبارتست از فاعل موثر و قریب یعنی بدون واسطه ج - قوه ای که مستجمع شرایط تاثیر باشد و مرادف است با استطاعت .
از شاعران دهلوی هندوستان است که دیوانی بیست هزار بیتی و منظومه موسوم به نتایج الافکار داشته و بسال ۱۲٠۵ هجری در مرشد آباد هند درگذشته است .

معنی اسم قدرت در ثبت احوال

۱- توانايي، توان، سلطه و نفوذ؛ ۲- (در فلسفه قديم) توانايي ويژه‌ي موجود زنده كه با آن از روي قصد و اراده عملي را انجام مي‌دهد يا ترك مي‌كند.

حروف ابجد و طالع بینی نام قدرت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قدرت عدد " 704 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قدرت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم قدرت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قدرت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قدرت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ایمن کننده، آگاه به حاضر و غايب، از نام‌ها و صفات خدا

با ارزش و جوانمرد

منسوب به مکه، اهل مکه

ستایش، دعا، شكر، سپاس

دارای گل های بسیار

درخشیدن مانند آتش

فرزانگی، دانایی، خردمندی

بنده خالص خداوند، بسیار راستگو و درستکار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید