قانع

قناعت کننده، خرسند، راضی

جنسیت اسم قانع

پسر

قانع به انگلیسی

ghanee

تعداد قانع ها در ایران

1,742

تلفظ قانع به فارسی

قانع

ریشه اسم قانع

عربی

تلفظ قانع به انگلیسی

/qānee/

رنگ اسم قانع

زرد

ابجد اسم قانع

221

ابجد وسیط اسم قانع

17

ابجد صغیر اسم قانع

14

درباره نام قانع

قانع یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم قانع را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم قانع، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,742 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم قانع

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم قانع و معنی اسم قانع

ریشه اسم قانع

همانطور که گفتیم ریشه اسم قانع عربی می باشد و تلفظ قانع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قانع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qānee/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قانع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قانع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قانع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قانع در لغت نامه دهخدا:
خواهنده و خرسند، خرسند به بهره ٔ خود، راضی به قسمت، بسندکار

معنی اسم قانع در فرهنگ فارسی:
قناعت کننده، راض ی و خشنود به قسمت و بهره خود. آنکه از قسمت و بهره خود راضی است قناعت کننده بسند کننده خرسند جمع : قانعین .یکی از القاب امام محمد تقی است .


معنی اسم قانع در فرهنگ معین:
خرسند، راضی .


معنی اسم قانع در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که به آنچه قسمت و بهره اش شده راضی و خشنود باشد، قناعت کننده.

معنی اسم قانع در ثبت احوال

1- آن كه به دارايي خود يا آنچه در اختيار دارد، راضي است و بسنده مي‌كند، قناعت كننده، خرسند؛ 2- راضي و خرسند از جواب يا از سخني كه شنيده است، مجاب.

حروف ابجد و طالع بینی نام قانع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قانع عدد " 221 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قانع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم قانع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قانع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قانع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سفید‌رو، پاکدامن، نام دختر افراسیاب که عاشق بیژن پهلوان ایرانی شد

ترکیب دو اسم گل و نسا

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

رخسانا، مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

زیبا، خوشگل

بر حال خود گذاشته شده، آزاد شده

بهشت، باغ ها، دل، قلب

زندگی دوست داشتنی، (به مجاز) امید زندگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید