قاسم

قسمت کننده، نام فرزند امام حسن (ع) كه در واقعه‌ي كربلا شهيد شد

جنسیت اسم قاسم

پسر

قاسم به انگلیسی

ghasem

تعداد قاسم ها در ایران

626,844

تلفظ قاسم به فارسی

قاسم

ریشه اسم قاسم

عربی

تلفظ قاسم به انگلیسی

/qāsem/

رنگ اسم قاسم

آبی

ابجد اسم قاسم

201

ابجد وسیط اسم قاسم

9

ابجد صغیر اسم قاسم

12

درباره نام قاسم

قاسم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم قاسم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم قاسم که در انگلیسی به صورت ghasem نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 626,844 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم قاسم

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم قاسم و معنی اسم قاسم

ریشه اسم قاسم

همانطور که گفتیم ریشه اسم قاسم عربی می باشد و تلفظ قاسم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قاسم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qāsem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قاسم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قاسم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قاسم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قاسم در لغت‌نامه دهخدا :
بخش کننده، قسمت کننده، توزیع کننده.

معنی اسم قاسم در فرهنگ معین :
بخش کننده، قسمت کننده.

معنی اسم قاسم در فرهنگ فارسی عمید :
قسمت کننده، بخش کننده.

(در قدیم) بخش کننده، مقسم، (در اعلام) نام فرزند امام حسن (ع) که در واقعه‌ی کربلا شهید شد، نام یکی از فرزندان پیغمبر اکرم (ص)، بخش کننده ، مقسم، نام پسر پیامبر (ص)

معنی اسم قاسم در ثبت احوال

۱- (در قديم) بخش‌كننده، مقسم؛ ۲- (اَعلام) ۱) قاسم ابن حسن: [حدود ۴۴-۶۱ قمری] فرزند امام حسن (ع) و از نخستین یاران امام حسین (ع) كه در واقعه‌ي كربلا شهيد شد؛ ۲) نام يكي از فرزندان پیامبر اسلام (ص).

حروف ابجد و طالع بینی نام قاسم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قاسم عدد " 201 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قاسم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم قاسم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قاسم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قاسم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام ستاره‌اي كه در شب‌هاي تابستان نمايان مي‌شود، ستاره سهیل

سهم ها، بهره ها، تیرهای کمان

جوانمرد نیکو، بهترین جوانمرد

ترکیبی از دو اسم محمد و فربد (ستوده و شکوهمند)

ترکیب دو اسم محمد و فرهام (ستوده و نیک اندیش)

جاویدان، نگهدارنده عشق، نگهبان مهر

ترکیب دو اسم نازنین و مریم (بسیار دوست داشتنی و زن پارسا)

زندگی، نام کوهی در اورامان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید