قائم

ایستاده، قدرتمند و با اراده، لقب امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

جنسیت اسم قائم

پسر

قائم به انگلیسی

ghaem

تعداد قائم ها در ایران

2,908

تلفظ قائم به فارسی

قائم

ریشه اسم قائم

عربی

تلفظ قائم به انگلیسی

/qā’em/

رنگ اسم قائم

سبز

ابجد اسم قائم

151

ابجد وسیط اسم قائم

9

ابجد صغیر اسم قائم

6

درباره نام قائم

قائم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم قائم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم قائم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,908 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم قائم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم قائم و معنی اسم قائم

ریشه اسم قائم

همانطور که گفتیم ریشه اسم قائم عربی می باشد و تلفظ قائم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قائم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qā’em/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قائم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قائم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قائم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قائم در فرهنگ فارسی عمید:
۱. ایستاده.
۲. پابرجا؛ استوار؛ ثابت و برقرار.
۳. پایدار.
۴. لقب امام دوازدهم شیعیان؛ امام قائم؛ امام زمان؛ صاحب‌الزمان؛ قائم آل‌ محمد.
۵. [جمع: قوام] [قدیمی، مجاز] اقامۀ‌کننده حق.
۶. [قدیمی، مجاز] حاضر و آماده برای انجام کاری.

معنی اسم قائم در لغت نامه دهخدا:
ایستاده. برخاسته. بپای. برپا. برپای
< br/>معنی اسم قائم در دانشنامه اسلامی:
از القاب حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

معنی اسم قائم در ثبت احوال

۱- ايستاده، به حالت عمودي قرار گرفته؛ ۲- (در اديان) لقب امام دوازدهم شيعيان كه غايب است (عج)؛ ۳- (در قديم) اقامه كننده‌ي حق، برپادارنده‌ي دين؛ ۴-(به مجاز) قدرتمند و با اراده؛ ۵- (اَعلام) ۱) دومین خلیفه‌ي فاطمی مغرب [۳۲۲-۳۳۴ قمری]، لشکر کشی او به کرانه‌هاي فر انسه، ایتالیا و اسکندریه توفیقی نداشت؛ ۲) خلیفه‌ي عباسی [۴۲۲-۴۶۷ قمری]، که در زمان او بساسیری در بغداد قیام کرد.
طغرل سلجوقی به دعوت خلیفه به بغداد رفت و قیام را سرکوب کرد [۴۵۰ هجری].

حروف ابجد و طالع بینی نام قائم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قائم عدد " 151 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قائم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم قائم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قائم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قائم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پهلوان، دلاور

شاه، امير و سلطان

یاریگر و کمک کننده در دین

اساس، بنیاد، پایه

(به مجاز) بهار، روز نو، نام یکی از نواهای موسیقی

نام محلی در کنار راه قزوین و همدان

ترکیب دو اسم محمد و باقر (ستوده و شکافنده)

آران، سرزمین آریایی‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید