فوزیه

رستگار، چیره

جنسیت اسم فوزیه

دختر

فوزیه به انگلیسی

fuziye

تعداد فوزیه ها در ایران

118,812

تلفظ فوزیه به فارسی

فوزيه

ریشه اسم فوزیه

عربی

تلفظ فوزیه به انگلیسی

/fuziye/

رنگ اسم فوزیه

نارنجی

ابجد اسم فوزیه

108

ابجد وسیط اسم فوزیه

36

ابجد صغیر اسم فوزیه

27

درباره نام فوزیه

فوزیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فوزیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فوزیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 118,812 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فوزیه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فوزیه و معنی اسم فوزیه

ریشه اسم فوزیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فوزیه عربی می باشد و تلفظ فوزیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فوزيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fuziye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فوزیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فوزیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فوزیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رستگار، چیره، زن پیروز در هر کار و امری ، رستگار و موفق

معنی اسم فوزیه در ثبت احوال

(عربي) زن پيروز در هر كار و امري، رستگار و موفق.

حروف ابجد و طالع بینی نام فوزیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فوزیه عدد " 108 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فوزیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فوزیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فوزیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فوزیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادباش، عشق و محبت

انار کوچک، (به مجاز) سرخگون و زیباروی

كسی كه خداوند او را به سوی رستگاری و راه راست هدایت نمود

زن آریایی

ترکیب دو اسم امیر و عدنان (فرمانروا و نام یک از اجداد پیامبر اسلام)

زيبارويی كه دارای ناز است

جدید، تازه، زیبا، جالب، آفریننده، از نام های خداوند

ستاره، نام نوعی گل زینتی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید