فهیم

باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، تیزفهم

جنسیت اسم فهیم

پسر

فهیم به انگلیسی

fahim

تعداد فهیم ها در ایران

4,064

تلفظ فهیم به فارسی

فَهيم

ریشه اسم فهیم

عربی

تلفظ فهیم به انگلیسی

/fahim/

رنگ اسم فهیم

زرد

ابجد اسم فهیم

135

ابجد وسیط اسم فهیم

27

ابجد صغیر اسم فهیم

18

درباره نام فهیم

فهیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فهیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فهیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,064 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فهیم

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فهیم و معنی اسم فهیم

ریشه اسم فهیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم فهیم عربی می باشد و تلفظ فهیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَهيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fahim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فهیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فهیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فهیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث: فهیمه.

معنی اسم فهیم در لغت‌نامه دهخدا: نیک دریابنده، دراک، تیزفهم، زودفهم، بافهم، دانا.

معنی اسم فهیم در فرهنگ فارسی: صاحب فهم، با فهم، دانا، جمع : فهما (ئ ).

معنی اسم فهیم در فرهنگ معین: با فهم، دانا.

معنی اسم فهیم در فرهنگ فارسی عمید: بافهم، صاحب فهم، دانا.

معنی اسم فهیم در ثبت احوال

(عربي) (= فهميده)، فهميده.

حروف ابجد و طالع بینی نام فهیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فهیم عدد " 135 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فهیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فهیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فهیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فهیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و بنیامین (ستوده و برادر حضرت یوسف)

ششمین صورت فلکی، خوشه بعضی گیاهان

نوعی دیبای منقش، حریر، پرده نقاشی، تابلو، نوعی انگور، پرنیان

ترکیب دو اسم سعید و رضا (سعادتمند و خشنود)

ارمغان، پیشکش، موهبت خداوند

گل سرخ رنگ، صورت سرخ و زیبا

صبور، باحوصله، بردبار

شكرگزاري (به درگاه خداوند)، تمجید، ستودن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید