فهمیده

باشعور، خردمند، عاقل، فهیم، لبیب، هوشیار

جنسیت اسم فهمیده

دختر

فهمیده به انگلیسی

fahmide

تعداد فهمیده ها در ایران

4,080

تلفظ فهمیده به فارسی

فهميده

ریشه اسم فهمیده

فارسی , عربی

تلفظ فهمیده به انگلیسی

/fahmide/

رنگ اسم فهمیده

نیلی

ابجد اسم فهمیده

144

ابجد وسیط اسم فهمیده

36

ابجد صغیر اسم فهمیده

27

درباره نام فهمیده

فهمیده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فهمیده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فهمیده، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,080 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فهمیده

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فهمیده و معنی اسم فهمیده

ریشه اسم فهمیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم فهمیده فارسی , عربی می باشد و تلفظ فهمیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فهميده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fahmide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فهمیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فهمیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فهمیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فهمیده در فرهنگ فارسی عمید:
دانا، بافهم، (قید) آگاهانه.

معنی اسم فهمیده در فرهنگ معین:
دانا، با ادب، نیک رفتار.

معنی اسم فهمیده در لغت‌نامه دهخدا:
دریافت شده، درک شده، دانا، عالم، باخبر، مطلع.

معنی اسم فهمیده در فرهنگ فارسی:
دریافت شده، درک شده، دانا، عالم، باخبر، مطلع.

معنی اسم فهمیده در ثبت احوال

(صفت فاعلي از فهميدن)، 1- داراي فهم، دانا؛ 2- (در حالت قيدي) از روي فهم، آگاهانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام فهمیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فهمیده عدد " 144 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فهمیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فهمیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فهمیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فهمیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خشنودی، بهشت، نگهبان بهشت

نیایش، ستودن، پرستیدن، خدمت، عبادت

كيهان، پهنه‌ی كره‌ی زمين و آنچه در آن است، جهان

تأييد كننده

خوشنودی و رضایت مندی جاودان

با نمک، خوشایند، دوست داشتنی

شبنم، قطره باران

با تدبیر و خردمند، نام وزیر حضرت سلیمان (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید