فهام

بسیار فهمیده و دانا

جنسیت اسم فهام

پسر

فهام به انگلیسی

fahham

تعداد فهام ها در ایران

1,248

تلفظ فهام به فارسی

فَهام

ریشه اسم فهام

عربی

تلفظ فهام به انگلیسی

/fahhām/

رنگ اسم فهام

قرمز

ابجد اسم فهام

126

ابجد وسیط اسم فهام

18

ابجد صغیر اسم فهام

18

درباره نام فهام

فهام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فهام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فهام که در انگلیسی به صورت fahham نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,248 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فهام

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم فهام و معنی اسم فهام

ریشه اسم فهام

همانطور که گفتیم ریشه اسم فهام عربی می باشد و تلفظ فهام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَهام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fahhām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فهام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فهام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فهام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فهام در لغت نامه دهخدا:
بسیار داننده

معنی اسم فهام در فرهنگ معین:
بسیار دانا

معنی اسم فهام در ثبت احوال

(در قديم) بسيار دانا و فهميده.

حروف ابجد و طالع بینی نام فهام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فهام عدد " 126 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فهام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فهام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فهام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فهام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تابش و روشنی و فروغ

نتیجه، بدست آمده، نفع، سود، باقی‌مانده

وعده داده شده

ترکیب دو اسم محمد و اسماعیل (ستوده و شنونده امر خدا)

غزال، معشوق زیبا، چشم زیبا،تندرونده

ترکیب دو اسم علی و عرشیا (شریف و ملکوتی)

تیزفهم، سبک روح

منسوبه به شاه، (به مجاز) داراي ارزش و مقام شاهانه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید