فهامه

بسیار دانا و فهمیده

جنسیت اسم فهامه

دختر

فهامه به انگلیسی

fahhame

تعداد فهامه ها در ایران

567

تلفظ فهامه به فارسی

فَهامه

ریشه اسم فهامه

عربی

تلفظ فهامه به انگلیسی

/fahhāme/

رنگ اسم فهامه

طلایی

ابجد اسم فهامه

131

ابجد وسیط اسم فهامه

23

ابجد صغیر اسم فهامه

23

درباره نام فهامه

فهامه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فهامه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فهامه که در انگلیسی به صورت fahhame نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 567 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فهامه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فهامه و معنی اسم فهامه

ریشه اسم فهامه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فهامه عربی می باشد و تلفظ فهامه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَهامه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fahhāme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فهامه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فهامه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فهامه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بسیار دانا، چیز فهم، بسیار با فهم، فهمیده

معنی اسم فهامه در ثبت احوال

(مؤنث فَهام)، فَهام.

حروف ابجد و طالع بینی نام فهامه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فهامه عدد " 131 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فهامه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فهامه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فهامه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فهامه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای ناز شاهانه

شکوه و شوکت داشتن

آن که چهره و صورتی زیبا چون ماه دارد

پیرو نیکی، مطیع خوبی

ترکیب دو اسم امین و علی (امانتدار و بلندقدر)

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

شب طولانی و بسیار تاریک

ستوده، فرخنده، از صفات پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید