فلاح

رستگاری، نيك انجامی، سعادت

جنسیت اسم فلاح

پسر

فلاح به انگلیسی

falah

تعداد فلاح ها در ایران

2,350

تلفظ فلاح به فارسی

فَلاح

ریشه اسم فلاح

عربی

تلفظ فلاح به انگلیسی

/falāh/

رنگ اسم فلاح

بنفش

ابجد اسم فلاح

119

ابجد وسیط اسم فلاح

23

ابجد صغیر اسم فلاح

20

درباره نام فلاح

فلاح یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فلاح را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فلاح، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,350 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فلاح

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فلاح و معنی اسم فلاح

ریشه اسم فلاح

همانطور که گفتیم ریشه اسم فلاح عربی می باشد و تلفظ فلاح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَلاح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /falāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فلاح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فلاح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فلاح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فلاح در فرهنگ فارسی عمید:
۱. رستگاری.
۲. پیروزی.
۳. نجات.
۴. صلاح‌ حال.

معنی اسم فلاح در فرهنگ فارس ی معین:
۱. رستگاری ۲. پیروزی ، نجات

معنی اسم فلاح در ثبت احوال

رستگاري، نيك انجامي، سعادت.

حروف ابجد و طالع بینی نام فلاح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فلاح عدد " 119 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فلاح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فلاح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فلاح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فلاح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سهم کسی از چیزی، بهره، سرنوشت، تقدیر

شوق، شادمانی، زیبایی، رونق، تازگی، خوشرنگی، نشاط

با شرم و حیا

توانگري، بركت و سعادت

جاودان، جاوداني

چالاك و گريز پا، دلیرمرد

فرزند داریوش و برادر خشایارشاه

زیباروی عزیز و گرامی چون چشم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید