فضیله

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

جنسیت اسم فضیله

دختر

فضیله به انگلیسی

fazileh

تعداد فضیله ها در ایران

21,219

تلفظ فضیله به فارسی

فضیله

ریشه اسم فضیله

عربی

تلفظ فضیله به انگلیسی

/fazile/

رنگ اسم فضیله

آبی

ابجد اسم فضیله

925

ابجد وسیط اسم فضیله

37

ابجد صغیر اسم فضیله

25

درباره نام فضیله

فضیله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فضیله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فضیله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 21,219 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فضیله

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم فضیله و معنی اسم فضیله

ریشه اسم فضیله

همانطور که گفتیم ریشه اسم فضیله عربی می باشد و تلفظ فضیله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فضیله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fazile/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فضیله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فضیله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فضیله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

معنی اسم فضیله در ثبت احوال

(= فضیلت) ۱- برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضل؛ ۲- ارزش و اهمیت، شرف؛ ۳- (در قدیم) در علم اخلاق، ویژگی های ستوده ی اخلاقی.

حروف ابجد و طالع بینی نام فضیله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فضیله عدد " 925 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فضیله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فضیله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فضیله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فضیله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشش، دارایی، آسایش

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

شادمانی، سرور

دوست داشتنی، معشوق، پسندیده

استوار، جاویدان، از نام های پروردگار

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

سیب دانه دار، انار

دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران