فضیلت

برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل

جنسیت اسم فضیلت

دختر

فضیلت به انگلیسی

fazilat

تعداد فضیلت ها در ایران

1,866

تلفظ فضیلت به فارسی

فَضيلت

ریشه اسم فضیلت

عربی

تلفظ فضیلت به انگلیسی

/fazilat/

رنگ اسم فضیلت

صورتی

ابجد اسم فضیلت

1320

ابجد وسیط اسم فضیلت

36

ابجد صغیر اسم فضیلت

24

درباره نام فضیلت

فضیلت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فضیلت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فضیلت که در انگلیسی به صورت fazilat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,866 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فضیلت

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فضیلت و معنی اسم فضیلت

ریشه اسم فضیلت

همانطور که گفتیم ریشه اسم فضیلت عربی می باشد و تلفظ فضیلت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَضيلت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fazilat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فضیلت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فضیلت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فضیلت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فضیلت در لغت نامه دهخدا :
رجحان، برتری، مزیت، فزونی، صفت نیکو. مقابل رذیله،دانش و حکمت. پایه ٔ بلند در فضل

معنی اسم فضیلت در فرهنگ فارسی معین :
۱. رجحان، برتری ۲. برتری در علم و دانش

معنی اسم فضیلت در فرهنگ فارسی عمید :
۱. برتری در علم، هنر، و اخلاق، فضل.
۲. برتری، شرف.
۳. ویژگی های ستودۀ اخلاقی.

معنی اسم فضیلت در فرهنگ فارسی :
درجه بلند در فضل، مزیت، برتری، فزونی، افزونی درعلم و معرفت.

معنی اسم فضیلت در ثبت احوال

1- برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل؛ 2-ارزش و اهميت؛ 3- (در قديم) (در علم اخلاق) ويژگي‌هاي ستوده‌ي اخلاقي در مقابلِ زذيلت.

حروف ابجد و طالع بینی نام فضیلت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فضیلت عدد " 1320 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فضیلت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فضیلت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فضیلت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فضیلت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای خوی و رفتار آریایی

بزرگ داشته شده، بزرگوار

داده‌ی مهر، آفريده شده‌ي مهر، بخشنده خورشید

ترکیب دو اسم محمد و پوریا (ستوده و بسیار دارنده)

درخشان، تابان

سبب سربلندی و افتخار دین

معروف، بزرگ، نیک نام

آريايی جاويدان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید