فرینا

مهرورز، مهربان، دلبر، ستایش، بخشش، با شکوه

جنسیت اسم فرینا

دختر

فرینا به انگلیسی

farina

تعداد فرینا ها در ایران

2,274

تلفظ فرینا به فارسی

فَرينا

ریشه اسم فرینا

فارسی

تلفظ فرینا به انگلیسی

/farinā/

رنگ اسم فرینا

نیلی

ابجد اسم فرینا

341

ابجد وسیط اسم فرینا

29

ابجد صغیر اسم فرینا

17

درباره نام فرینا

فرینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرینا که در انگلیسی به صورت farina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,274 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرینا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فرینا و معنی اسم فرینا

ریشه اسم فرینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرینا فارسی می باشد و تلفظ فرینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرینا در واژه نامه آزاد:
فرین نام دختر زرتشت بوده که گاهی حرف الف در انتهای آن جهت تاکید بر مونث بودنش آورده می شود.


معنی اسم فرینا در ثبت احوال

۱- مهرورز، مهربان؛ ۲- دلبر، ستايش؛ ۳- بخشش.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرینا عدد " 341 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

ترکیب دو اسم امیر و صادق (پادشاه و راستگو)

نوعی شعر، شعر عاشقانه، عشق ورزی، هر نوع سخن آهنگين كه به آواز يا با سازها خوانده می‌شود

دارای نیروی راستی

منسوب به احسان، بخشش، خوبی، نیکی

سبب سربلندی و افتخار دین

بسیار زیبا، دلنشین و فریبنده

شجاع، جنگجو، پسر گیو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید